V uplynulém týdnu proběhl na naší škole již potřetí projekt EDISON.
Od 25. února do 1.března navštívilo naši školu 6 studentů z různých zemí světa. Prostřednictvím svých poutavých prezentací nám představili nejen sebe, ale i svou zemi, její kulturu, historii, tradice. Vše v anglickém jazyce.

Nejzajímavější částí týdenního programu byla „ Global village“ Mohli jsme ochutnat jídlo a nápoje typické pro země našich hostů – například ruské blinčiky, tchajwanský čaj s mlékem, mrkvové zákusky z Brazílie či pálivé speciality z Indonésie. Prohlédli jsme si hračky, se kterými si hrají tchajwanské děti, vějíře z Indonésie, tradiční ruské dřevěné nádobí zdobené chochlomskou malbou a dozvěděli jsme se mnoho zajímavého  o čínském písmu.

Společné aktivity se neomezily jen na dopolední program ve škole, ale užili jsme si i „Hry bez hranic“ ve sportovní hale a ukázali jsme našim hostům památky našeho města.

Velký přínos měla celá akce zejména pro studenty, kteří měli své stážisty ubytované ve svých rodinách. Věnovali se jim i mimo školu, což jim přineslo spoustu zážitků a zkušeností.

V pátek 1. března se s námi rozloučili Fira z Indonésie, Victória z Brazílie, Yulia z Ruska, Kat z Číny, Ilayda z Turecka a  Darren z Tchaj-wanu.
Přejeme jim štˇastný návrat domů.

FOTO